Puchar został w Poraju

• Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 kwietnia 2016

Na terenie miejskiej strzelnicy sportowej w Myszkowie odbyły się Rejonowe Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Poraj. Tym razem strzelano z kałasznikowa ze 100 m w pozycji leżącej.

zawodnicy Turnieju Strzeleckiego o Puchar Wójta Gminy Poraj

Uczestnicy Turnieju Strzeleckiego o Puchar Wójta Gminy Poraj

W niedzielę 3 kwietnia miłośnicy strzelectwa mieli możliwość sprawdzenia swoich sił w strzelaniu z najpopularniejszej broni świata, czyli karabinka automatycznego AK, potocznie znanego jako kałasznikow. Strzelcy oddawali strzały w pozycji leżącej do tablicy oddalonej o 100 m. Nie często zawodnicy mają okazję, by strzelać z tak wyjątkowej broni. Dlatego wszyscy bardzo się cieszyli na myśl o zmierzeniu się z tym karabinkiem. Jednak w zawodach strzeleckich liczy się doskonalenie umiejętności strzeleckich i rywalizacja sportowa na strzelnicy w myśl zasad fair play. I właśnie to można było obserwować podczas zawodów.

I miejsce w klasyfikacji zespołowej zajęła drużyna LOK Poraj, czyli team porajskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, zdobywając łącznie 447 punktów. Zaraz za nią uplasowały się zespoły LOK Markus z 444 punktami i LOK Protector z 437 punktami.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Dariusz Dyja LOK Jarter (95 pkt.). II miejsce zajął Jarosław Surowiec z LOK Poraj (94 pkt.), a III miejsce Grzegorz Sawicki z LOK Poraj (94 pkt.).

Drużynę Urzędu Gminy Poraj tworzyli: Adam Zaczkowski, Andrzej Kozłowski, Beata Pasek, Sławomir Widawski, Zygmunt Skrzypiec. Natomiast w skład zwycięskiej drużyny LOK Poraj weszli: Grzegorz Sawicki, Piotr Sawicki, Jarosław Synowiec, Ireneusz Raźniewski i Jerzy Maszczyk.

Nagrody w Turnieju ufundował wójt Gminy Poraj Łukasz Stachera, który osobiście wręczył trofea zwycięzcom. Wójt zaserwował także wszystkim uczestnikom kociołek smacznej strawy, który zgromadzeni strzelcy chętnie przyjęli.