Zapraszamy na mecze polonistek

• Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
27 września 2015

W rozegranym w ubiegłą niedzielę spotkaniu trzeciej kolejki III ligi kobiet zawodniczki Polonii Poraj, prowadzone przez Tomasza Duszę, pokonały drużynę z Bobrownik Śląskich 5:0. Zapraszamy do kibicowania zawodniczkom Polonii. Najbliższa okazja już w niedzielę 27 września w Zawierciu.

Zawodniczki Polonii Poraj z władzami Gminy i Klubu

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla naszych zawodniczek, gdyż już w trzeciej minucie piłkę na „wapnie“ po zagraniu ręką zawodniczki przyjezdnej ustawiła sobie Katarzyna Bąk. Kiedy wszyscy widzieli już oczyma wyobraźni wynik 1:0 to Kasia jednak uderzyła piłką w słupek. Po tej akcji w poczynania naszej drużyny wdał się chaos który uspokojony został dopiero w 16 minucie. W tej właśnie minucie piłkę dograną przez Paulinę Koszownik na bramkę zamieniła kapitan naszej drużyny Patrycja Tkacz. Pięć minut później mieliśmy już wynik 2:0. Tym razem to Patrycja dogrywała do Kasi Bąk, która tym razem już się nie pomyliła. Okres gry pomiędzy 30, a 33 minutą przyniósł nam kolejne dwa trafienia. Przy obu golach decydującymi zawodniczkami były Kasia Bąk oraz Paulina Koszownik. W pierwszej akcji dogrywała młodsza, a trafieniem popisała się starsza zawodniczka z tego duetu, natomiast przy drugiej bramce było odwrotnie i to „Bączek“ pięknie obsłużyła swoją koleżankę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla biało – niebieskich. W drugiej odsłonie pojedynku pomiędzy LKS Polonią Poraj, a KS Bobrowniki Śląskie kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami tylko jednego celnego strzału. Akcja ta miała miejsce w 50 minucie gry kiedy to z jedenastu metrów piłkę koło interweniującej Pauliny Specjał umieściła jej imienniczka Paulina Kowalska. Wynik 5:0 dla gospodyń spowodował iż po rozegraniu 3 kolejek biało – niebieskie zajmują drugą lokatę w tabeli tuż za drużyną GKS Katowice.

20.09.2015 h 15:00,

Poraj LKS Polonia Poraj – KS Bobrowniki Śląskie Wynik 5:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Tkacz 16‘ 2:0 Bąk 21‘ 3:0 Bąk 30‘ 4:0 Koszownik 33‘ 5:0 Kowalska 50‘

KS Bobrowniki Śląskie Specjał – Bierawska, Bok, Borys, Dziubek, Dziuk, Jankowska, Kośla, Łuczyńska, Miszok, Polecz, Rosińska, Trybus, Michalak Trener: Eugeniusz Ślęzak, Masażysta: Łukasz Miszok, oraz Kierownik drużyny: Leszek Kiełbusiewicz

LKS Polonia Poraj Szafranek, Barczyk, Klimczak (66‘ Kotynia), Kowalska, Ciastowska (50‘ Szopińska), Golis (56‘ Pilis), Tkacz, Sobczak, Kot, Bąk, Koszownik (72‘ Borowiecka), oraz Figuła, Wysocka, Przyborowska Trener: Tomasz Dusza, Fizjoterapeuta: Piotr Paca, oraz Kierownik drużyny: Adam Fliszczak.

Następne spotkanie nasz zespół rozegrana na wyjeździe. Już w niedzielę o godzinie 15:00. Przeciwnikiem biało – niebieskich będzie JSP Warta Zawiercie. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkanie.